Recenze didaktické hry Hmatej a najdi

Hra je určena pro děti od 2 let do 6 let a jedná se o tajemný kyblík obsahující 21 dřevěných hraček a 20 kartiček. Cílem hry je najít po hmatu dřevěné tvary ukryté v kyblíku podle obrázku na kartičce. Jednotlivé hračky stojí, takže si s nimi dítě může hrát i samostatně. Kartičky jsou vyrobeny z tvrdého kartonu, takže nedochází k rychlému opotřebení.


78694645-origpic-7909

 Hru můžete hrát hned na několik způsobů.

Nejmenší děti začínají hrát tuto hru formou lota. Na každou kartičku pouze přiřadí hračku, která je na ní znázorněna. Začínejte se 4 hračkami a 4 kartičkami a pak postupně přidávejte.

                                                                             dscn1408    images_2     

 

Starší děti už mohou hrát hru formou binga. Kdo dřív zaplní své kartičky správnými hračkami, ten vyhrává. Děti se střídají v tahu.Nebo mohou hrát hru ve stylu pexesa. Vylosují si kartičku a mají za úkol najít v kyblíku předmět, který je na kartičce nakreslen (pouze hmatem). K jednomu předmětu chybí obrázková kartička, aby hra byla zajímavější. Další variantou hry je, že si vybere z kyblíku 3 - 5 předmětů a vymyslíte o nich originální příběh.

                                                             IMG_20170404_191601              

 

Hra skvěle rozvíjí dětskou fantazii, postřeh, slovní zásobu, ale i koordinaci oko- ruka. I v našem e-shopu lze zakoupit tahle skvělá dřevěná motorická hra Hmatej a najdi.