Recenze didaktické hry Hmatej a najdi

Hra je určena pro děti od 2 let do 6 let a jedná se o tajemný kyblík obsahující 21 dřevěných hraček a 20 kartiček. Cílem hry je najít po hmatu dřevěné tvary ukryté v kyblíku podle obrázku na kartičce. Jednotlivé dřevěné hračky stojí, lze si s nimi hrát tedy i samostatně. Kartičky jsou vyrobeny z tvrdého kartonu, takže nedochází k rychlému opotřebení.

           hmatejanajdi_vilac_blog          hmatejanajdi_vilac_10_blog         hmatejanajdi_vilac_4_blog     

 

Hru můžete hrát hned na několik způsobů.

Nejmenší děti začínají hrát tuto hru formou lota. Na každou kartičku pouze přiřadí hračku, která je na ní znázorněna. Začínejte se 4 hračkami a 4 kartičkami a pak postupně přidávejte.

hmatejanajdi_vilac_7_blog

Starší děti už mohou hrát hru formou binga. Kdo dřív zaplní své kartičky správnými hračkami, ten vyhrává. Děti se střídají v tahu.Nebo mohou hrát hru ve stylu pexesa. Vylosují si kartičku a mají za úkol najít v kyblíku předmět, který je na kartičce nakreslen (pouze hmatem). K jednomu předmětu chybí obrázková kartička, aby hra byla zajímavější.

                                                    hmatejanajdi_vilac_11_blog                       hmatejanajdi_vilac_15_blog

 

Hra skvěle rozvíjí slovní zásobu, fantazii, hmat, postřeh, motorické dovednosti a koordinaci oko-ruka. Didaktickou hru Hmatej a najdi si můžete zakoupit v našem E-SHOPU.

zdroj : Chytrá opička