Vážení zákazníci, objednávky přijaté 16.12.2018 - 1.1.2019 budou postupně expedovány nejdříve 2.1.2019. Děkujeme za pochopení.

LITE 4 2.4GHz s přijímačem Minima 6S (mode 2)

Kód: ST00056141
1 526 Kč 1 261 Kč bez DPH
Skladem

Čtyřkanálová RC souprava 2.4GHz AFHSS s kříž. ovladači v Módu1. Vysílač s přepínači smyslu výchylek, mix elevony/V-tail, zásuvka učitel-žák, 6-k přijímač Minima 6S. Plný dosah, ovladače v módu 2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čtyřkanálová RC souprava 2.4GHz AFHSS (adaptivní systém s frekvenčním přeskokem v rozprostřeném pásmu) Hitec - vysílač se dvěma křížovými ovladači, mechanickými trimy, přepínači smyslu výchylek pro každý kanál a vypínatelnými mixy pro samokřídla a motýlkové ocasní plochy. Je určena pro rekreační modeláře všech odborností - dobře vyhoví pro jednoduché modely letadel, aut i lodí a je dostatečně chytrá dokonce i pro "nerozbitný" vrtulník FunCopter od Multiplexu, samokřídla nebo modely s motýlkovými ocasními plochami. LITE 4 je ideální pro začátečníky, kteří zatím nechtějí investovat "majlant" do hobby, ve kterém se teprve rozkoukávají, ale přitom požadují kvalitní značkový vysílač a přijímač kompatibilní s RC soupravami vyšších tříd se spolehlivým, bezpečným a proti rušení vysoce odolným přenosovým systémem.

RC souprava LITE 4 je také výborné "druhé rádio do rodiny" - umožňuje dvojí řízení v systému učitel-žák - a především je kompatibilní se všemi vysílači Hitec 2.4GHz AFHSS a netelemetrickými přijímači Minima, takže jím můžete ovládat i jednodušší model, který normálně řídíte "dospělým" Opticem 6, Eclipsou 7 nebo dokonce Aurorou 9. Díky tomu je ideální pro výlety se skládacím modelem a malým baťůžkem, na cesty na dovolenou...

Základní funkce (křidélka, směrovka, výškovka, plyn) jsou ovládány křížovými ovladači, vysílač se dodává s křížovými ovladači v Módu 1 (plyn vpravo) nebo v Módu 2 (plyn vlevo). Samozřejmostí jsou přepínače pro obracení smyslu výchylek v kanálech 1 až 4, vynikající funkcí navíc jsou vypínatelné mixy. Jeden je pro elevony (mixuje výchylky křidélek a výškovky), což je nezbytné pro řízení samokřídel; druhý je pro motýlkové ocasní plochy (mixuje směrovku a výškovku), což je nezbytné pro modely, jako je náš PULSE 1600.

Vzhledem k tomu, že LITE 4 používá netelemetrický systém přenosu, nemůže být použit pro přenos telemetrie z modelu a je možné jej používat VÝHRADNĚ s netelemetrickými přijímači Minima. Jinými slovy, NELZE jej používat s přijímači Optima nebo Maxima.

Pro snadnou kontrolu dosahu disponuje LITE 4 režimem vysílání se sníženým výkonem, který se jednoduše spouští dlouhým stiskem párovacího tlačítka.

Systém AFHSS samozřejmě také umožňuje naprogramovat a do paměti přijímače uložit nouzové výchylky Fail-Safe pro případ ztráty řídícího signálu. Takže můžete např. nastavit, že v případě nouze se plyn stáhne na volnoběh a kormidla se vrátí do neutrálu.

LITE 4 je vybaven zásuvkou Učitel-Žák, která umožňuje výuku létání na dvojím řízení s připojeným učitelským vysílačem Hitec (LITE 4 slouží vždy jako žákovský). P oužijte kabel #8320, má-li učitelský vysílač napájení ze šestičlánku 7,2 V (Aurora 9, Eclipse 7 Pro, Optic 6 Sport) nebo kabel #8321 pro všechny ostatní vysílače Hitec. Zásuvka Učitel-Žák samozřejmě dovoluje také ovládání PC simulátoru (s využitím USB interfejsu Hitec #8317).

Pro uvedení vysílače do provozu budete potřebovat 4 AA (tužkové) alkalické baterie nebo akumulátory.

Součástí RC soupravy LITE 4 je miniaturní šestikanálový přijímač Minima 6S - malý a lehký, ale S PLNÝM DOSAHEM. Ideální je samozřejmě pro použití v malých modelech - slow-flyerech a park-flyerech, ale zároveň se naprosto nemusíte obávat jej umístit třeba do dvoumetrového motorového větroně.

Souprava obsahuje:

Čtyřkanálový vysílač LITE 4 2.4GHz AFHSS

  • dva křížové ovladače v módu 2 (plyn vlevo)
  • mechanické trimy
  • přepínače smyslu výchylek pro všechny kanály
  • přepínač pro aktivaci mixů pro elevony nebo motýlkové ocasní plochy
  • indikátor provozních stavů s LED
  • tlačítko pro párování a kontrolu dosahu
  • LED indikátor napětí vysílačových akumulátorů

Šestikanálový přijímač Minima 6S

VysílačLITE 4
Počet kanálů4
Systém2.4GHz netelemetrický AFHSS
Telemetriene
Napájení4,8 V (4x AA alkalické baterie nebo NiMH akumulátor)
PřijímačMinima 6S
Počet kanálů6
Systém2.4GHz AFHSS
Telemetriene
Napájení3,7-8,4 V (4-5 čl. NiXX nebo 2s Li-XX)
Rozměry30,4x20,8x10 mm
Hmotnost5,3 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
LITE 4 2.4GHz s přijímačem Minima 6S (mode 2) LITE 4 2.4GHz s přijímačem Minima 6S (mode 2)
5
J Avatar autora | 9.03.2018
Co se týče funkčnosti a kvality zpracování, splňuje očekávání - dosah jsem zatím netestoval

images

Hitec je výrobcem komponentů pro RC modely od roku 1973. Od roku 2002 se stala společnost Multiplex součástí společnosti Hitec. MULTIPLEX a HITEC produkty, zejména serva jsou také často používány v průmyslových aplikacích.