Ceny dopravy od 1.7.2018

Na základě avizovaného zdražení dopravy od všech našich smluvních dopravců jsme od 1.7.2018 také nuceni mírně zdražit cenu dopravy. Bohužel všichni dopravci zdůvodňují navýšení cen dopravy zvyšováním platů řidičů a náklady spojenými s GDPR - viz vyjádření níže. Chceme pro vás zajišťovat kvalitní dopravu a proto využíváme služeb třech největších dopravců - Česká pošta, PPL a Zásilkovna, kteří téměř společně oznámili zdražení služeb.

Jelikož chceme udržet cenu prodávaného zboží na aktuální úrovni, rozhodli jsme se upravit cenu dopravy o 3Kč a zároveň udržet hladinu pro dopravu zdarma od 699Kč (Zasilkovna) a od 2999 (Ceska posta a PPL).

Děkujeme za pochopení.


Oznámení navýšení od PPL

Vážený obchodní partnere,

nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za spolupráci a důvěru, které si velice vážím a pevně věřím v její další fungování na ještě lepší úrovni než jak je tomu dnes.

Nepochybně jste zaznamenali, že ekonomika na českém trhu jde stále nahoru a v nadcházející době to nevypadá na její náhlý útlum či výrazné zpomalení. V globálním měřítku můžeme být za tento trend rádi. Posouvá naši republiku směrem vyšších mezd, zlepšení sociálního systému a lepší konkurenceschopnosti jak v rámci EU tak mimo ni.

Ovšem přináší i komplikace, které nesou důsledky těchto dlouhodobých změn a to i v našem segmentu. Celkově se změnila situace na trhu práce, kde je velký nedostatek pracovníků ve všech odvětví a tato situace trvá již dlouhodobě. Řidičů je v tuto chvíli enormní nedostatek a nepředpokládá se, že by se tato situace měla v následující době nějakým způsobem lepšit. V České republice podle některých odhadů chybí až 10 tisíc řidičů a během několika příštích let se tato situace měnit nebude. Každý rok se tento deficit zhorší přibližně o 5%.

Dále musíme reagovat na evropskou směrnici GDPR ohledně zpracování osobních údajů. Přesto že je naše zabezpečení osobních údajů na vysoké úrovni a nad rámec platných právních předpisů, které udává ČR, jsme nuceni přizpůsobit jejich zpracování dle této normy. S tímto se pojí velká nákladovost, což ale povede k ještě většímu bezpečí Vámi svěřených osobních údajů.

Naše společnost na tyto změny musí reagovat, tak aby dokázala dostát pozici lídra na trhu s přepravou zásilek a udržela kvalitu služeb, kterou nyní má.

Z výše uvedených důvodů a v souladu s obchodními podmínkami PPL s.r.o., čl. XXVII. odst. 3, Vás informuji o změně současných cen vyplývajících ze Zasílatelské smlouvy mezi naší společností a Vámi.